На 14.05.2026 г. ПГМТ „Юрий Гагарин“ успешно участва в XXVII-ите Пролетни празници на науката и IX-ото Иновативно младежко ЕКСПО, проведени в Канев Център към Русенски университет „Ангел Кънчев“.
На 14.05.2026 г. ПГМТ „Юрий Гагарин“ успешно участва в XXVII-ите Пролетни празници на науката и IX-ото Иновативно младежко ЕКСПО, проведени в Канев Център към Русенски университет „Ангел Кънчев“.
От клуб „Автономно утре“ участие взеха учениците Ивайло Неделчев, Александър Вълчинов – 10.а клас и Кирил Петров – 10.а клас, с ръководител г-жа Гергана Нанева.
Те представиха иновативен проект за интелигентен автосервиз на бъдещето, който ще използва AI технологии и VR визуализация. Проектът е насочен към създаването на модерна и екологично устойчива работна среда, захранвана изцяло от зелена енергия чрез соларни панели, ветрогенератори и зелен водород.
С участието си учениците демонстрираха креативност, технически умения и визия за устойчивото развитие на автомобилния сектор и технологиите на бъдещето.